Prawo jazdy kategorii B
Jak odbywa się szkolenie?
Szkolenie teoretyczne poprzedza część praktyczną i jest równie ważne. Żeby odpowiednio przygotować się do jazdy po drogach publicznych dajemy prawo wyboru najlepszej oraz indywidualnej drogi do sukcesu. Wykupując kurs podstawowy (ekspresowy lub tylko część teoretyczną) otrzymasz od nas dostęp do dwóch niezależnych źródeł – po zalogowaniu do pierwszego z nich, przy pomocy łącza internetowego, spotkasz się indywidualnie, sam na sam, z instruktorem, który wyjaśni Ci jak optymalnie korzystać z udostępnionych materiałów, a także wyznaczycie wspólnie terminy kolejnych spotkań. Po tym kroku będziesz już wiedział jak zdobywać potrzebną wiedzę i stawiać kolejne kroki wykorzystując w pełni możliwości pierwszego źródła wiedzy. Teraz przyszedł czas na otwarcie drugiego źródła jakim są wykłady teoretyczne prowadzone trzy razy w tygodniu, przez innego instruktora na niezależnym portalu do którego także masz dostęp. Jak już zapewne wiesz, na wiele spraw, a już zwłaszcza dotyczących prawa, istnieje co najmniej kilka interpretacji. Posiadając dostęp do dwóch źródeł będziesz w stanie rozwiać wątpliwości pojawiające się na drodze do wiedzy. Wszelkie wątpliwości skrzętnie notuj i nie obawiaj się poruszać nurtujących Cię kwestii na kolejnych spotkaniach indywidualnych z instruktorem z pierwszego źródła. W ten sposób, gdy już zrozumiesz zawiłości prawa, być może staniesz się źródłem dla znajomych, którzy bardzo często mimo doświadczenia zdobytego w praktyce, nawet po wielu latach spędzonych na drodze, posługują się pewnymi schematami zachowań, a nie rzeczywistą wiedzą. Twój instruktor prowadzący otoczy Cię opieką również jeżeli chodzi o kolejne kroki formalne, z których ostatnim będzie decyzja o zapisaniu się na egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego gdzie zdobyta wiedza zostanie zweryfikowana. Po tej weryfikacji przyjdzie czas na szkolenie praktyczne.
Praktyczna część szkolenia.
Żeby rozpocząć praktyczną część szkolenia wystarczy zgłosić się i umówić na spotkanie z instruktorem prowadzącym, który będzie Ci towarzyszył do końca szkolenia. Pierwsze spotkania będą miały charakter bardzo informacyjny. Podczas tych pierwszych spotkań zrozumiesz jak działają mechanizmy pojazdu i przekonasz się, że ciało ludzkie ma też swoje mechanizmy nad którymi można panować jeżeli ma się ich świadomość. Program szkolenia praktycznego wypracowany został przez lata doświadczeń, ale wciąż jest doskonalony i indywidualnie dopasowywany do każdego uczestnika kursu. Do szkolenia praktycznego posiadamy Toyotę Yaris III oraz Renault Twingo III. Większość ośrodków szkolenia w Białymstoku posiada Toyoty Yaris, ale są one zmodernizowanymi wersjami tego modelu i znacznie różnią się od używanych przez białostocki WORD. Nasza Toyota Yaris jest dokładnie taka jak w WORD. W trakcie szkolenia praktycznego zmieniamy samochód szkolący, aby dać bogatsze spektrum doświadczeń oraz prawo wyboru samochodu najlepiej spełniającego oczekiwania i dającego największe szanse podczas egzaminu praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Żeby te szanse spotęgować dajemy możliwość zdawania egzaminu w WORD naszym samochodem Renault Twingo III, który po szkoleniu praktycznym nie będzie miał żadnych tajemnic przed osobą szkoloną. Daje to ogromny atut i wewnętrzny spokój w momencie gdy emocje właśnie w największym stopniu wpływają na statystykę zdawalności tego, według wielu osób, najtrudniejszego egzaminu w życiu. Samochód, który staje się skuteczną bronią ze względu na dobre jego opanowanie, posiada niezaprzeczalne i liczone w centymetrach atuty.
Dlaczego Renault Twingo jest bezkonkurencyjny?
Jest on zaledwie o 4 cm dłuższy niż dopuszczające według Dz.U.2016.2022 t.j. Rozdział 13 “Warunki dodatkowe dla pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania”, gdzie określono minimalną długość jako 3,5 m. Ale nie tylko długość jest atutem pojazdu, otóż pojazd ten silnik ma zamontowany z tyłu, co dało więcej miejsca na skręcające się koła przednie i pozwoliło skręcać nimi pod kątem 45 stopni. Fakty te czynią nasz pojazd szkolący niezrównanym pod względem zwrotności i daje poczucie pełnego panowania nad pojazdem, który w sposób intuicyjny odpowiada na żądania, niewprawionego jeszcze zbyt długim doświadczeniem, kierującego. Na maksymalnie skręconych kołach Renault Twingo zatacza okręg o promieniu zaledwie 4 m, podczas gdy Toyota Yaris potrzebuje 70 cm więcej (prawie połowę własnej szerokości), a Hyundai I20 i Kia Rio (od niedawna po dwa samochody tego typu zasiliły flotę WORD) zataczają okręg większy o 1,2 m (to prawie równowartość szerokości pojazdu). Część pojazdu zwisająca przed przednimi kołami w postaci zderzaka, jest przyczyną wielu negatywnych wyników egzaminu podczas obowiązkowego manewru parkowania, zarówno podczas wjeżdżania jak i wyjeżdżania ze stanowiska parkingowego. Renault Twingo III ma ten zwis przed przednią osią naprawdę minimalny (63 cm) i łatwo daje się wprowadzić, a później wyprowadzić ze stanowiska parkingowego. Przed Toyotą Yaris wisi 79 cm, natomiast zwis przedni Hyundai I20 i Kia Rio to aż 81,5 cm. Te centymetry naprawdę robią różnicę w ciasnych miejscach parkingowych wyznaczanych przez egzaminatorów. Wysoka pozycja za kierownicą w Renault Twingo i możliwość zobaczenia maski oraz końca samochodu przez przednią szybę jest już rzadkością we współczesnych samochodach jednobryłowych. Widoczność we wszystkich kierunkach jest w Renault doskonała. ponieważ odpowiednio przeszklona i niewielka kabina posiada bardzo wąskie słupki, które w konkurencyjnych pojazdach znacznie ograniczają widoczność. Wielokrotnie zdarzały się niebezpieczne sytuacje na przejściach dla pieszych, gdzie kierujący nie zauważył pieszego zasłoniętego przez słupek przedniej szyby we własnym pojeździe. W Renault ten problem jest minimalny dzięki wąskim słupkom przedniej szyby. Duże lusterka pozwalają precyzyjnie manewrować małym Renault podczas jazdy do tyłu. Trudno wyliczyć i przecenić atuty Renault Twingo. Wybór należy do Ciebie.
Ośrodek Szkolenia Kierowców ROCK AND ROLL powstał w 2007 roku z pasji do motoryzacji i muzyki. Wyszkoliliśmy tysiące kierowców, którzy świadomie pokonują setki tysięcy kilometrów czerpiąc radość i satysfakcję z każdego z nich.
Z zachowaniem środków ostrożności szkolenie prowadzone jest bez przerwy. Zajęcia teoretyczne odbywają się zdalnie przez internet. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych praca biura ograniczona jest do minimum więc prosimy o kontakt i zapisy telefonicznie, można to zrobić również przez naszą stronę internetową.
Drzewa, które powoli rosną, przynoszą najlepsze owoce.
– Molière
Dokładamy wszelkich starań by kursanci kończący szkolenie w naszym ośrodku, po zdaniu egzaminu państwowego w WORD, stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Program naszego szkolenia przygotowuje do typowych zadań stojących przed kandydatami na kierowców wg kryteriów egzaminowania podczas egzaminu państwowego. Jednak, w zależności od predyspozycji kursantów, staramy się rozszerzać program szkolenia tak by każdy, w ciągu 30 godzin szkolenia praktycznego, maksymalnie udoskonalił swoje umiejętności. Ustawowo narzucony minimalny czas podstawowego szkolenia nie pozwala na zbyt wiele, ale nasi kursanci w czasie szkolenia wykonują manewry na drodze, które na egzaminie państwowym pojawiają się rzadko lub wcale. Po wypracowaniu pewnych umiejętności przekraczają magiczne 50 km/h na drogach gdzie prędkość przez zarządcę drogi została podniesiona w terenie zabudowanym, oraz wyjeżdżają poza teren zabudowany by tam, przy odrobinie szczęścia, przećwiczyć np. manewr wyprzedzania. Podczas szkolenia nie idziemy w “tanie chwyty” na egzamin państwowy, w zamian dajemy uniwersalne umiejętności działające i dające się rozwijać samodzielnie w każdym pojeździe niezależnie od jego gabarytów.
You must be logged in to post a comment.